Wellness Predná Hora
Zdroj: Predná Hora

Predná Hora

Jej poloha a vybavenosť ju predurčujú na dokonalé športové vyžitie i  relax.  Toto prostredie miloval aj bulharský cár Ferdinand Coburg, ktorý situoval stavbu svojho poľovníckeho zámočku práve na Prednú Horu. Tá bola jeho miestom oddychu a  životných záľub – poľovníctva a botaniky. Začiatkom 20. storočia tu začal stavať aj svoje zimné sídlo (súčasná budova liečebného ústavu), ktoré ale už nestihol dokončiť. Dnes môžete v zámočku navštíviť Expozíciu Ferdinanda Coburga. Čaká vás pútavá prednáška o živote a histórii rodu Ferdinanda Coburga, spojená s prehliadkou 7 miestností, ukončená v prípade záujmu premietaním dokumentárneho filmu „Panovník prírodovedec“. Návštevu je potrebné vopred si objednať.

Pred budovou a v jej okolí sa nachádza zrevitalizovaný park s fontánou, ako aj športovo-rekreačný areál, ktoré sú prístupné verejnosti a ponúkajú možnosť posedenia, oddychu v prírode na okraji Národného parku Muránska planina.

Vychutnajte si tento jedinečný kút Slovenska aj z pohodlia neďalekého špičkového wellness zariadenia. Rekreačný areál sa rozprestiera na území s rozlohou viac ako 17 000 m².

V areáli sa nachádza viacero objektov:  Penzión (ktorého súčasťou je aj Wellness), koliba, hvezdáreň, apartmány Planina (facebook), chatky, chalúpky a športoviská s detským ihriskom.

V júni 2017 bol otvorený aj minipivovar s kapacitou do 1000 HL piva ročne, ktorý je umiestnený taktiež v rodinnom wellness penzióne.

 

Výhodný balík zážitkov na Prednej hore nájdete v e-shope Za horami za dolami.

Kontakt
Adresa: Predná Hora, 049 01, Muráň, SK
GPS: 48,764224, 20,105075
Web stránka: www.prednahora.sk
Email: ra@prednahora.sk