The RACE hrad Krásna Hôrka
Fotka od: Jozef Kopor

The Race Hrad Krásna Hôrka

THE RACE OBSTACLE v sebe ukrýva viac ako iba víkendovú zábavu. Jeho cieľom je podpora športu ako životnej formy, popularizácia behu a zdravého životného štýlu, budovanie medzinárodných vzťahov a taktiež neustále napĺňanie dobročinných cieľov.

 

Už dva ročníky, tohto v regióne Gemer jedinečného podujatia, sa uskutočnili pod monumentálnymi hradbami hradu Krásna Hôrka. 10% z výťažku z predaných lístkov sa venovalo na rekonštrukčné práce požiarom zasiahnutého hradu. Prihlásení tak nemali radosť len zo svojho športového výkonu. Svojou účasťou na THE RACE hrad Krásna Hôrka podporili aj čarokrásny kúsok našej histórie.

 

Stálymi ambasádormi The Race hrad Krásna Hôrka sú slovenskí zápasníci MMA Atilla Végh a Gábor Boráros. V prvom ročníku ňou bola i deväťnásobná víťazka Paraolympijských hier a najúspešnejšia slovenská paraolympionička v histórii, Henrieta Farkašová.

 

2. ročník podujatia finančne podporili Košický samosprávny kraj z programu Terra Incognita, Národná lotériová spoločnosť TIPOS a Ministerstvo obrany Slovenskej republiky.