Splav Muránky
Zdroj: DOBRÝ KRAJ, Rozvojová agentúra BBSK, n. o.

Splavovanie rieky Muráň pri Jelšave

Novinkou sezóny 2020 je splavovanie rieky Muráň.

Splav Muráňa, alebo ako ju domáci nazvývajú - riečky Muránky, je jedným z produktov, ktorými mesto Jelšava (okres Revúca) oživuje turistický ruch v regióne.

Krásy jelšavského údolia môžu milovníci vodáckej turistiky objavovať individuálne alebo skupinovo v jedno- až štvormiestnych kajakoch, ktoré s príslušenstvom radi zapožičajú Mestské služby Jelšava. Zároveň ponúkajú kompletné služby starostlivosti o klienta (zaškolenie, prevoz na nástupné miesto a z výstupného miesta, miesto na prezlečenie, osobnú hygienu, sprchu), ale tiež prípravu, prenájom a prevoz lodí s príslušenstvom (pádlo, záchranná vesta, prilba, sud).

 
Splav rieky sa realizuje v úseku Teplá Voda - Jelšava, cestný most. Ide o nenáročný terén charakteristický miernymi zákrutami a krásnymi zákutiami, vhodný i pre začiatočníkov. Pozorovať tu môžete okrem krásnej fauny a flóry i prítomnosť bobrov, ktorú dokazujú ohlodané a popadané stromy 😊

Sezóna splavovania trvá od 15. apríla do 31. októbra. Objednaj si tento jedinečný zážitok  v cestovnej kancelárii - Za horami, za dolami .

 

 

Kontakt
Adresa: Teplá Voda, 049 16, Jelšava, SK
GPS: 48,640058, 20,218571
Web stránka: https://www.mssjelsava.sk/splav-rieky-muran.html
Email: mss@mssjelsava.sk