A csetneki (Štítnik) gótikus templom
A csetneki gótikus evangélikus templom a gömöri templomok gyöngyszeme. A templom értékes belső tere hatalmas művészi gazdagságot rejt magában, amelyet ritka sírfeliratok, szószék, késő reneszánsz oltár és 14. és 15. századi freskók mutatnak be, amelyek 1908-1909 között, a templom kiterjedt restaurálása során kerültek elő. A falfestmények (secco és freskó) körülbelül 200 négyzetméteres területet fednek le, amely Szlovákia középkori falfestményeinek legkiterjedtebb példája. Két, helyenként 3 réteget őriz. A presbitérium északi oldalán találhatók a legrégibb, 1350 körüli festmények. Ez egy passióciklus, amely Krisztust ábrázolja Jeruzsálem bejáratától a keresztút színtereiig. E festmények egy része Szlovákiában is megtalálható, amint a Halált ábrázolja, mint egy lovas fehér lovon, ahogyan egy csoport emberhez vágtat. A templomban található Szlovákia valószínűleg legrégibb működő orgonája is, amely a 15. század végére nyúlik vissza. Ugyanebből az időszakból itt maradt fenn Ján szepesszombati mester bronz keresztelőkútja is. A déli kápolnában a Četneky család, Csetnek (Štítnik) urai több sírköve található.
Az egész Csetneki-völgy ezt a jelentős dominanciáját mindenképpen érdemes megnézni. A faluban egy 15. századi vízivár maradványai is láthatók.
A gömöri gótikus útvonal ezen gyöngyszemének meglátogatásához előzetes regisztráció szükséges Mgr. Jana Ilčisková lelkésznél a következő telefonszámon keresztül +421 907 337 855