Objavte región plný zážitkov

Jaskyne Gemera

Jaskyne Gemera

Objavte podzemné klenotnice Gemera: Jaskyňu Domica, Gombaseckú, Ochtinskú aragonitovú, či Krásnohorskú jaskyňu. Prenádherné skvosty, aké v jednom regióne nenájdete nikde inde na svete.

Jaskyňa Domica
Sysle na Bielych vodách

Sysle na Bielych vodách

Možnosť vidieť sysľa vo voľnej prírode v bezprostrednej blízkosti je naozaj výnimočným zážitkom. Niektoré sa dokonca ani neboja prijať potravu priamo z vašej ruky!

Muráň
Národný park Slovenský kras

Národný park Slovenský kras

Najväčšie krasové územie planinového typu v strednej Európe ukrýva vyše 1300 priepastí a jaskýň. Stojí za to vidieť!

NP Slovenský kras
Národný park Muránska planina

Národný park Muránska planina

K obrazu Muránskej planiny neodmysliteľne patria polodivoké kone pasúce sa na jej lúkach. Ak hľadáte pokoj a priestor na vychutnanie si svojej spätosti s prírodou, Muránska planina je ideálnym miestom pre vás.

NP Muránska planina
Gotická cesta na Gemeri

Gotická cesta na Gemeri

Preneste sa späť do časov lomeného oblúka a fresiek. Objavte vzácne kostolíky, ktorých steny zdobia fresky talianskych majstrov. Ukrývajú sa po celom Gemeri. Príďte ich objaviť!

Štítnik
Cykloturistika

Cykloturistika

Spoznajte Gemer zo sedla bicykla. Po šírych rovinách na juhu, či po horských cestách s úžasnými výhľadmi na severe. Alebo dobrodružne: cez najdlhší cyklotunel v Európe.

NP Muránska planina
Náučný chodník Drienčanský kras

Náučný chodník Drienčanský kras

Drienčanským krasom vedie rovnomenný náučný chodník, ktorý vás zavedie k jaskyniam, hlbokým závrtom, krasovým jazierkam, ale aj do nádherného lesa s cudzokrajnými hikóriami a majestátnymi dubmi.

Drienčany
Splavovanie rieky Muráň pri Jelšave

Splavovanie rieky Muráň pri Jelšave

Krásy jelšavského údolia môžu milovníci vodáckej turistiky objavovať v jedno- až štvormiestnych kajakoch, ktoré im s príslušenstvom zapožičajú Mestské služby Jelšava Ide o nenáročný terén charakteristický miernymi zákrutami a krásnymi zákutiami, vhodný i pre začiatočníkov.

Jelšava
Gemerské spojky

Gemerské spojky

Po viedenskej arbitráži pripadla veľká časť územia južného Slovenska Maďarsku. Gemer-Malohont prišiel o dôležité železničné uzly, čím bola oklieštená železničná doprava v tejto oblasti. Po vyhlásení Slovenského štátu sa začalo projektovanie nových komunikácií, ktoré by nahradili vzniknuté medzery v doprave. Nová železničná trať mala spájať Tisovec so Slavošovcami. Od toho vznikol názov Gemerské spojky.

Magnezitovce
CHKO Cerová vrchovina

CHKO Cerová vrchovina

Cerovú vrchovinu by sme mohli nazvať aj krajinou vyhasnutých sopiek. Nachádza sa tu 9 turisticky značených chodníkov, 4 náučné chodníky a 3 náučné lokality, ktoré prechádzajú tými najatraktívnejšími časťami územia.

Hajnáčka
Zubačka Tisovec - Zbojská - Pohronská Polhora

Zubačka Tisovec - Zbojská - Pohronská Polhora

Neopísateľný zážitok pre návštevníkov, každoročne predstavuje jazda na historickom parnom vláčiku. Na svoje si prídu milovníci histórie i prírody.

Tisovec
Gemerské rozhľadne

Gemerské rozhľadne

Turistov priťahujú ako magnet strelku kompasu, rodinám poskytujú cieľ prechádzok, putujúcim romantikom nezabudnuteľné zážitky, pre všetkých poskytujú možnosť vystúpiť vyššie a získať tak nadhľad nad krajinou, nad ľuďmi, nad životom...

Veľké Teriakovce