Hizsnyó, Angyali üdvözlet templom
A templom a 13. század második felében épült egyhajós templomként, négyszögletes presbitériummal és hozzá tartozó sekrestyével. Később egy különálló, fából készült harangtornyot építettek hozzá. A 14. században a belső teret értékes freskókkal díszítették, amelyek közül a presbitériumban lévők máig fennmaradtak. A képek a Szűz Máriának szóló igehirdetést, Jézus születését és a három királyok imádását ábrázolják. A falakra az apostolok, Szent Ilona, Szent Katalin és Szent Borbála, a szenvedő Krisztus és a mandorlai Krisztus alakja van festve. A festmények Szlovákiában egyedülállóak a férfifejeket ábrázoló, kör alakú díszes medalionokkal, amelyek az egykori Magyarország területén csak a keszthelyi templomban találhatóak meg.
1508-ban egy ritka későgótikus szárnyasoltárt építettek hozzá, amely Pál lévai (z Levoče) mester műhelyéből származik, az angyal és Mária szobrai pedig kétségtelenül Pál mester munkái. A festett virágdíszekkel díszített fából készült empórium és a szintén díszített kazettás mennyezet 1745-ből származik. A templom mellett egy 18. századi, fából készült, rönkből készült harangtorony áll.
A hizsnyói Angyali üdvözlet templom a gótika egyik legösszetettebb példája, mivel a 13. századi építészetet 14. századi falfestményekkel és a 16. század elejéről származó faragott szárnyas oltárral ötvözi.