Román-gótikus templom Kiétében
A kiétei (Kyjatice) templom bővelkedik a 14-15. század fordulójáról származó freskódíszítésben, amelyet 1894-ben újabb rétegek alatt fedeztek fel, de újra átfestették. A freskófestményeket csak az 1980-as években fedezték fel és restaurálták.
A presbitériumban a 14. század végéről származó freskók az apostolokat, szenteket és prófétákat ábrázolják medalionokban, míg a diadalív Jézus Krisztus életéből vett jeleneteket ábrázol: Júdás csókja, Krisztus Pilátus előtt, a kereszthordozás, a keresztre feszítés és Krisztus siratása.
A főhajó díszítését az utolsó ítélet egyedülálló ábrázolása uralja, amely egy nagy kör alakú, a középpontban mandrolában ülő Jézussal. A freskón Jézus ítélkezik az élők és a holtak felett, feltámad a sírokból, és igazságosokra és kárhozottakra osztja őket.
A gótikus stílust a templomban nemcsak a freskók, hanem a déli késő gótikus portál és a sekrestye egyszerű portálja is képviseli. A kő keresztelőmedence valószínűleg a 13. századból származik.
A templom oltára, szószéke és fakazettás mennyezete a 17. századból származik.
Kiéte falu felett egy ismeretlen kultúrájú régészeti lelőhely található, amelyet a régészek a leletek intenzitása és mennyisége miatt a fent említett faluról neveztek el - kiétei kultúra (Kyjatická kultúra). Az izzó sírok helyén egy kis archeoskanzen épült pihenőhellyel. A látogatót nemcsak a hely történelme, hanem a környező természet és a Kadlub helyi részébe vezető út mentén nyíló szép kilátás is elvarázsolja.
Kiéte Rimbrézótól (Rimavské Brezovo) 5 kilométerre található, a rimaszombati (Rimavská Sobota) és Nyustya (Hnúšťa) közötti főútvonalon.