Cyklistika
Fotka od: Rasťo Blaško

Cykloturistika

V Gemeri si na svoje prídu nadšenci cestnej cyklistiky, aj milovníci horských zjazdov. Po šírych rovinách na juhu regiónu, aj po kľukatých horských cestách s úžasnými výhľadmi na severe.

Jedinečné miesto pre cykloturistiku predstavujú Gemerské spojky, ktoré predstavujú nedokončené železničné prepojenia z obdobia druhej svetovej vojny. Ich súčasťou je aj Slavošovský tunel, ktorým prechádza oficiálna cyklotrasa spájajúca Košický a Banskobystrický kraj. So svojou dĺžkou 2 401m je najdlhším cyklotunelom v Európe a tretím najdlhším na svete.

Požičovňa elektrobicyklov v Drnave

Požičovňa elektrobicyklov v Drnave

Spoznaj Horný Gemer zo sedla bicykla. Na elektrobicykli zvládneš aj náročné cyklotúry. S pomocným elektromotorom nemusíš mať kondičku na to, aby si prešiel aj 100 km dlhé trasy v kopcovitom teréne.

Rožňava
Teatro Okolo Malohontu

Teatro Okolo Malohontu

Radi sledujete Tour de France? Vedeli ste, že aj v regióne Gemer-Malohont máme obdobný sviatok športu? Cyklistické preteky Teatro Okolo Malohontu sa tento rok budú konať už po 7. krát.

Malohont
Zjazd na kolobežkách z Hrádku do Jelšavy

Zjazd na kolobežkách z Hrádku do Jelšavy

Zažite takmer 6 kilometrov dlhý zjazd na moderných kolobežkách z vrchu Hrádok nad mestom Jelšava. Či si vychutnáte prírodu pri jazde pomalšej, alebo zažijete adrenalín pri jazde rýchlej, je len na Vás 😊 Zjazd si môžete objednať na telefónnom čísle: 0905 684 589

Jelšava
Turistické Informačné Centrum Hnúšťa

Turistické Informačné Centrum Hnúšťa

Turistické informačné centrum sídli vo vestibule Domu kultúry Jána Francisciho Rimavského. Pre ľahšie spoznávanie mesta a jeho širšieho okolia ponúka sezónne zapožičiavanie bicyklov a E-bikeov. V lete premáva cyklobus z Hnúšte do Národného parku Muránska planina.

Hnúšťa
Slavošovský tunel

Slavošovský tunel

Slavošovský tunel (Tunel pod Homôlkou) je plne prístupný a prechádza ním oficiálna cyklotrasa, čo ho s jeho dĺžkou 2401 metrov činí najdlhším cyklotunelom v Európe a tretím najdlhším na svete.

Magnezitovce
Koprášsky tunel

Koprášsky tunel

Oproti slávnejšiemu Slavošovskému susedovi je Koprášsky tunel omnoho kratší, jeho dĺžka nedosahuje ani 250 m. Je ho ale možné prejsť aj bez umelého osvetlenia.

Magnezitovce
Koprášsky (Mníšanský) viadukt

Koprášsky (Mníšanský) viadukt

Most je prístupný z obce Magnezitovce a jeho návštevu možno spojiť s prechodom neďalekého Koprášskeho a Slavošovského tunela, ktoré ležia na tej istej nedostavanej železničnej trase.

Magnezitovce